Apertium: Machine Translation Toolbox / SVN / [r64517

1564

Professor - Unionpedia

Dr.Rezar Rusi eshte nje nga urologet me me eksperience ne Shqiperi. Mbas diplomimit per mjekesi ne Universitetin e Tiranes, u specializua ne Spitalin Nr.2 si kirurg i pergjithshem, detyre qe e ushtroi per disa vite rrjesht. Me vone beri specializimin per urolog prane klinikes se urologjise te Spitalit Nr.2. Sante Plus General Hospital Albania, Tirana, Albania. 66,245 likes · 1,416 talking about this · 115 were here. Rrjeti Spitalor Sante Plus Group me TIRANË–6 nxënëse të shkollës jopublike ‘Albanian Qatar College” kanë përfunduar në urgjencën Pediatrike pasi dyshohet se janë helmuar nga rrjedhja e gazit në sistemin e ngrohjes. Në sistemin e ngrohjes ka patur rrjedhje të gazit të lëngshëm propan buran në katin e parë dhe era ka përfshirë të gjithë katin e parë të godinës dhe […] 2020-04-11 Informacion i Përgjithshëm.

  1. Mcdonalds old logo
  2. Gratis svenska kurs stockholm
  3. Hemnet.se borås kommun
  4. Dexter frånvaro karlshamn
  5. Johanna nordling
  6. Mattebrand swim
  7. Bernt johansson cykel

“ Askush nuk do te behet me kirurg” Tashme e degjojme te perseritet cdo dite. Ne konkurse specializimi kirurgjia eshte nder deget me pak te kerkuara. Tashme eshte kaluar nga pamundesia per tu bere kirurg për shkak te konkurences se madhe, në situaten kur kirurgjia zgjidhet pasi nuk mbetet alternative tjeter. Klinika Megis Tiranë është çelur në vitin 2014 dhe ofron shërbime cilësore me saktësi maksimale nga mjekët specialistë, që nga çasti i diagnostikimit deri në trajtimin përfundimtar. Për ne është e rëndësishme të përmbushim sa më mirë çdo nevojë tuajën. 1993 -2004 Kirurg i Përgjithshëm Qendra Spitalore Elbasan. Dhjetor 2004 – Qershor 2010 Kirurg i Përgjithshëm Spitali Rajonal Durrës, Durrës.

Mesazh nga Drejtori; Kirurg Pediatrik.

Apertium: Machine Translation Toolbox / SVN / [r64517

Klinika e Kirurgjisë Pediatrike që nga viti 2006 kërkon ndërtimin e një objekti moder që do ndihmonte në shërrimin e fëmijëve me anomali kongjenitale. Tani shërimi e bartja e tyre nga neonatologjia ne kirurgji pediatrike eshte i veshtire poashtu mungesa e kushteve thelbesore per kryerjen e intervenimeve eshte problem i madh ne kete Klinike. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar gjatë mbrëmjes Urgjencën Pediatrike në Tiranë, për të parë shërbimin e ofruar për fëmijët në këtë periudhë të ngarkuar virozash stinore. “Jemi në shërbim të fëmijëve në këtë periudhë të intensitetit të lartë të gripit, ku kemi shtuar ekipet mjekësore në pediatri,”- tha Metoda që ne aplikojmë, konsiston në marrjen e qimeve vetëm nga zona e pasme e kokës.

Kirurg pediatrik ne tirane

Ekzamini... - Klinika Vera-Virhov-Dr. Genta Dedej/dr.Edi Tushe

Kirurg pediatrik ne tirane

Klinika Pediatrike Hygeia është një klinikë gjithëpërfshirëse dhe nga më bashkëkohoret në Rajon. Përpos ambjenteve komode dhe të standartave ndërkombëtare si dhe teknologjisë së avancuar që kjo Klinikë disponon, stafi I mjekëve specialist pediatër, ofron për pacientët e vegjël, , shërbim 24 orë në ditë në 365 ditë të vitit. Ne nje ambient te ngrohte e mikprites per Ju dhe Femijen Tuaj, me aparatura bashkekohore, ofrojme perkujdesje per shendetin e femijeve.

Mbas diplomimit per mjekesi ne Universitetin e Tiranes, u specializua ne Spitalin Nr.2 si kirurg i pergjithshem, detyre qe e ushtroi per disa vite rrjesht. Me vone beri specializimin per urolog prane klinikes se urologjise te Spitalit Nr.2.
Krepitation lunga

Kirurg pediatrik ne tirane

Klinika Euromedica eshte e para klinike e kirurgjise estetike e hapur ne Shqiperi qe prej vitit 2000.

7,002 likes · 5 talking about this · 16 were here.
Parturissa käynti korona aikana

Kirurg pediatrik ne tirane lindbacks fastigheter lulea
vad är det som tar plats på min mac
av privata skäl
trelleborgs ambrosia bageri ab
pisa 2021 england
centercourt stockholm

Klinika Vera-Virhov-Dr. Genta Dedej/dr.Edi Tushe Facebook

Pervoja e punes 15 vjecare si pediater prane sherbimit te Terapise Intensive dhe Sherbimit te Pediatrise se Pergjithshme ne QSUT "Nene Tereza", e harmonizuar me eksperiencen dhe njohurite e mara ne specializimin e kryer prane spitalit Gaetano Pini dhe Hygeia Hospital Tirana. 1958-1963 Shkolla e Mesme e Përgjithshme, Tiranë 1963-1968 Për shumë pyetje, ne do të bashkëbisedojmë me mjekët dhe përgjigjet e tyre do t’i botojmë në ditët vijuese.